luni, 6 aprilie 2009

Rezultate complete Primera Division - Etapa a 29-a

Echipa FC Valencia a învins pe teren propriu, cu scorul de 4-1, formaţia Getafe, într-o partidă din cadrul etapei a 29-a a campionatului de fotbal al Spaniei, disputată duminică.

Golurile au fost marcate de Mata (min.20), Villa (min.25 şi 60, ambele din penalty) şi Albion (min.56) pentru învingători, respectiv, Casquero (min.49 din penalty).

Fundaşul român Cosmin Contra a fost rezervă la Getafe şi a intrat pe teren în repriza secundă (min.69), în locul lui Uche, primind un cartonaş galben pentru joc periculos, două minute mai târziu.

Alte rezultate:

Atletico Madrid - Osasuna 2-4
Au marcat: Forlan (15), Pablo (74), respectiv, Pandiani (8, 48), Vadocz (44), Shojaei (69)

Espanyol Barcelona - Deportivo La Coruna 3-1
Au marcat: Alonso (13), De la Peńa (39), Lopo (90+1 autogol), respectiv, Lassad (42)

Almeria - Villarreal 3-0
Au marcat: Negredo (6), Piatti (19), Mane (35)

Athletic Bilbao - Mallorca 2-1
Au marcat: Yeste (4 pen.), Javi Martinez (84), respectiv, Jurado (72)

Betis Sevilla - Numancia 3-3
Au marcat: Sergio Garcia (9), Capi (84), Oliveira (90), respectiv, Aranda (40, 90+4 pen.), Barkero (75 pen.)

Clasament: 1.FC Barcelona - 72 pct, 2.Real Madrid - 66 pct, 3.FC Sevilla - 57 pct, 4.Villarreal - 48 pct, 5.FC Valencia - 46 pct etc.