luni, 27 aprilie 2009

Rezultatele complete ale etapei a 33-a din Primera Division

Atacantul Raul Gonzalez a reuşit un hat-trick pentru echipa sa, Real Madrid, în partida câştigată cu scorul de 4-2 pe terenul formaţiei FC Sevilla, duminică seara, în cadrul etapei a 33-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Gazdele au deschis scorul prin Renato (min.16), dar Raul a reuşit să egaleze în ultimul minut al primei reprize, căpitanul madrilenilor înscriind apoi alte două goluri în partea secundă a jocului, într-un interval de doar trei minute (min.63 şi 66). Capel a redus din handicap în minutul 80, rezultatul final fiind stabilit de Marcelo, în prelungiri (min.90+2).

În urma acestui succes, Real Madrid s-a apropiat la patru puncte de lidera clasamentului, FC Barcelona, care a remizat sâmbătă pe terenul formaţiei FC Valencia (2-2).

Rezultate:

Getafe - Villarreal 1-2
Au marcat: Manu del Moral (82 pen.), respectiv, Capdevila (16), J. Llorente (43)
Contra a fost doar rezervă la gazde.

Recreativo Huelva - Mallorca 2-4
Au marcat: Sisi (48), Camunas (81), respectiv, Jurado (10), Arango (15), Castro (76), Keita (90+1)

Valladolid - Osasuna 0-0

Athletic Bilbao - Racing Santander 2-1
Au marcat: Llorente (21), David Lopez (42 pen.), respectiv, Pinillos (57 pen.)
Sepsi a evoluat până în minutul 80 pentru Racing şi a primit un cartonaş galben.

Espanyol Barcelona - Betis Sevilla 2-0
Au marcat: Luis Garcia (4), Roman (83)

Atletico Madrid - Sporting Gijon 3-1
Au marcat: Forlan (27), Simao (41), Agüero (46), respectiv, Bilic (47)

FC Sevilla - Real Madrid 2-4
Au marcat: Renato (16), Capel (80), respectiv, Raul (45, 63, 66), Marcelo (90+2)

FC Valencia - FC Barcelona 2-2
Au marcat: Maduro (43), Pablo Hernandez (45+1), respectiv, Messi (24), Henry (85)

Malaga - Deportivo La Coruna 1-1
Au marcat: Luque (33), respectiv, Sergio (50)

Almeria - Numancia 2-1
Au marcat: Uche (6), Soriano (42), respectiv, Goiria (81)

Clasament: 1.FC Barcelona - 82 pct, 2.Real Madrid - 78 pct, 3.FC Sevilla - 57 pct, 4.FC Valencia - 56 pct, 5.Villarreal - 55 pct etc.