miercuri, 8 aprilie 2009

Manchester United-Porto 2-2 si Villarreal-Arsenal 1-1, in prima mansa a sferturilor Ligii Campionilor

Fundaşul român Cristian Săpunaru a fost integralist în meciul de marţi dintre Manchester United şi FC Porto, încheiat la egalitate, scor 2-2, în prima manşă a sferturilor Ligii Campionilor, in timp ce in al doilea meci jucat, Villareal a remizat, scor 1-1, cu Arsenal, informează site-ul oficial al competiţiei.

Oaspeţii au deschis scorul prin Rodriguez (4), iar Manchester a egalat prin Wayne Rooney (15) şi a preluat conducerea după reuşita lui Tevez (85). Scorul final, 2-2, a fost stabilit de Mariano (89).

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Vidic, Evans (Neville 72), Evra - Fletcher, Carrick, Scholes (Tevez 72) - Cristiano Ronaldo, Park (Giggs 59) - Rooney. Antrenor: Alex Ferguson.

FC Porto: Helton - Săpunaru, Rolando, Bruno Alves, Cissokho - Lucho, Fernando, Raul Meireles (Tomas Costa 79, Madrid 90+4) - Lisandro, Hulk, Rodriguez (Mariano 80). Antrenor: Jesualdo Ferreira.

Returul va avea loc la 15 aprilie, la Porto.

Villarreal-Arsenal 1-1

Formaţiile Villarreal şi Arsenal Londra au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat, marţi, în prima manşă a sferturilor de finală din Liga Campionilor, informează site-ul oficial al competiţiei.

Golul lui Villarreal a fost reuşit de Senna (10), iar Arsenal a egalat prin Adebayor (66).

Villarreal: Diego Lopez - Angel, Diego Godin, Gonzalo Rodriguez, Capdevilla - Cani (Mati Fernandez 46), Senna, Eguren, Ibagaza (Franco 78) - Rossi, Llorente (Pires 70). Antrenor: Manuel Pellegrini.

Arsenal: Almunia (Fabianski 28) - Sagna, Toure, Gallas (Djourou 43), Clichy - Song - Denilson, Fabregas, Walcott (Eboue 78) - Nasri, Adebayor. Antrenor: Arsene Wenger.

Manşa secundă va avea loc la 15 aprilie, la Londra.

Miercuri vor avea loc alte două meciuri din sferturi: Liverpool-Chelsea şi Barcelona-Bayern Munchen.