luni, 21 septembrie 2009

Rezultatele etapei a 4-a din Serie A

Echipa AS Roma a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-1, formaţia Fiorentina, într-o partidă din cadrul etapei a 4-a a campionatului de fotbal al Italiei, disputată duminică seara.

Golurile au fost marcate de Totti (min.27 din penalty şi min.33) şi De Rossi (min.42) pentru învingători, respectiv, Gilardino (min.84).

Atacantul Adrian Mutu a început jocul ca titular la Fiorentina, fiind înlocuit în minutul 61 cu Joventic, în timp ce portarul Bogdan Lobonţ nu a fost nici măcar rezervă la AS Roma.

Alte rezultate:

Sampdoria - Siena 4-1
Au marcat: Palombo (23), Mannini (31), Padalino (48, 85), respectiv, Fini (68)
Mijlocaşul Paul Codrea (suspendat) nu a evoluat în acest joc pentru Siena.

AC Milan - Bologna 1-0
A marcat: Seedorf (75)

Bari - Atalanta 4-1
Au marcat: Rivas (7), P Barreto (9), E. Alvarez (39), Donati (61), respectiv, Bellini (85)

Chievo - Genova 3-1
Au marcat: Marcolini (4 pen.), Bogdani (7), Pellissier (77), respectiv, Floccari (64 pen.)

Cagliari - Inter Milano 1-2
Au marcat: Jeda (16 pen.), respectiv, D. Milito (51, 56)
Fundaşul Cristian Chivu a intrat pe teren în minutul 65, în locul lui Thiago Motta (accidentat).

Parma - Palermo 1-0
A marcat: Zaccardo (17)
Fundaşul Dorin Goian a fost doar rezervă la Palermo.

Catania - Lazio Roma 1-1
Au marcat: Martínez Barrios (12), respectiv, Julio Cruz (57)
Fundaşul Ştefan Radu a fost doar rezervă la Lazio.

Meciuri disputate sâmbătă:
Napoli - Udinese 0-0

Juventus - Livorno 2-0
Au marcat: Iaquinta (8), Marchisio (30)

Primele locuri în clasament sunt ocupate de Juventus şi Sampdoria - cu câte 12 pct, urmate de Inter Milano - 10 pct, Genoa - 9 pct, Fiorentina, Lazio, Parma şi AC Milan - câte 7 pct etc.