joi, 24 septembrie 2009

Manchester si Chelsea au trecut mai departe in Cupa Ligii Angliei

Manchester United şi Chelsea au obţinut victorii la limită în Cupa Ligii Angliei.

Cotate cu prima şansă în meciurile cu Wolverhampton şi Queens Park Rangers, Manchester United şi Chelsea au avut mari emoţii în a obţine victoriile.

United a trecut, cu 1-0, de Wolverhampton, după un gol marcat de tânărul Welbeck la jumătatea reprizei a doua. Trupa lui Alex Ferguson a încheiat meciul în inferioritate numerică, Fabio fiind eliminat încă din prima repriză.

Tot cu 1-0 s-a impus şi Chelsea în disputa cu Queens Park Rangers, singurul gol al meciului fiind marcat de Salomon Kalou în debutul reprizei a doua.

În schimb, Everton şi Tottenham îşi continuă aventura în Cupa Ligii, după victorii obţinute la scor. Everton s-a impus cu 4-0 la Hull City, după ce în minutul 24 era deja 3-0, iar Tottenham s-a impus cu 5-1 la Preston North End, după un meci în care Peter Crouch a reuşit un hattrick.