duminică, 30 august 2009

Episodul Dinamo se repeta in Europa! Fanii au facut praf un meci din Franta!

E luna suporterilor nebuni! In Franta, spectatorii de la Nice - Montpellier au facut varza un meci.

Episodul Dinamo - Slovan nu e singurul in acest moment in Europa. Suporterii englezi au facut ce au vrut la West Ham - Millwall, in Liga a II-a din Romania 2 fani ai Farului si-au alergat pe teren propriul portar, francezii au facut ravagii la Saint Etienne - Boulogne, pentru ca tot ei sa mai opreasca un meci din Franta, Nice - Montpellier.

Fanii lui Montpellier au inceput sa arunce cu petarde pe teren la scorul de 2-0 pentru echipa lor, iar centralul a oprit meciul pentru 15 minute. Ei nu au ascultat, si-au vazut de treaba lor de pana atunci, iar arbitrul a oprit partida pentru 15 minute. Suporterii lui Montpellier nu s-au stapani, au fost evacuati de pe teren, iar meciul s-a reluat pe final, ca Montpellier sa invinga pana la urma cu 3-0.

Golurile au fost marcate de: Dernis '4, Montaño '49 si Compan '77.