duminică, 9 august 2009

Bojan salveaza pe Barca in ultimul meci din America: Barca 1-1 Chivas Guadalajara!

Barcelona a incheiat la egalitate ultimul meci din turneul din America, 1-1 cu Chivas Guadalajara. Bojan a evitat dezastrul si a salvat-o pe Barca care a fost condusa din minutul 49.

Mexicanii au pus presiune pe Barcelona inca de la inceputul meciului si nu i-au lasat pe extraterestrii sa-si faca jocul. Chivas a iesit la atac, iar apararea Barcei a cedat in minutul 49, cand Morales a pus capul pentru 1-0. Bojan nu a cedat si a aproape ca a intrat cu mingea in poarta, marcand pentru 1-1.
Messi a facut un joc bun si a combinat de mai multe ori cu Xavi si Alves, insa norocul nu a fost de partea lor. Barcelona nu a mai reusit sa inscrie, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.
Sunt bucuros pentru ce am realizat in acest turneu de pregatire. Am vazut sprinturi rapide, combinam bine si nu am nicio ingrijorare. Suntem bine pregatiti”, a spus dupa meci antrenorul Pepe Guardiola.